Solventsiz Epoxy Astar

Solventsiz Epoxy Astar

####### Product Name ########
Koli Kg/Lt TL/Adet
1 Boya (20 kg), Sertleştirici (5 kg)

Solventsiz epoxy reçine esaslı iki komponentli zemin astarı

 TANIM: İki bileşikli reaksiyon kurumalı epoksi reçine esaslı, korozyon önleyici pigmentler içeren bir ilk kat kaplama malzemesidir. Solvent içermediği için tek katta kalın katlar elde edilebilir. Metal ve beton yüzeyler üzerine son derece iyi yapışma sağlar. Korozyona ve kimyevi tahribata dayanıklıdır. Kimyasal ve fiziksel direnci yüksektir.

KULLANIM ALANI: Atmosferik ve kimyasal korozyona karşı korunması gereken alanlarda, endüstri tesislerinde, liman tesisleri, köprü, baraj vb. yerlerde, depolama tesislerinde kullanılır. Hijyenik ve solventsiz olduğundan ilaç ve gıda sektöründe, içme suyu tank ve borularında kullanılır.

RENK ÇEŞİTLERİ: Genellikle Beyaz ve diğer renkler

PARLAKLIK: Mat

KURUMA SÜRESİ : (20 °C) Toz 1-2 saat, dokunma 3-4 saat, tam kuruma 7 gün

KARIŞIM ORANLARI: 7 kg. astar+1kg sertleştirici.(Karışım 3-4 saat içinde tüketilmelidir)

BOYANABİLECEK ALAN: 1 lt karışımla 4 m2 alan boyanabilir.( 100 µiçin.)

İNCELTME: İnceltilmez.

UYGULAMA: Yüzey kir, pas ve yağdan temizlenerek arındırılır. Çelik yüzeylere Sa. 2,5 ‘a göre kumlama tavsiye edilir. Uygulama sırasında ince deliklerin ve çatlakların doldurulması gerekir.5 °C’nin altında uygulama yapılmamalıdır. Daha sonra Masis Solventsiz Epoxy Astar uygulamasına geçilir. Her kat arası 4-8 saat beklenmelidir.

UYGULAMA ARAÇLARI: Havasız tabanca, rulo, fırça ile tatbik edilir.

DEPOLAMA: Orijinal ambalajının açılmaması durumunda -5-40 °C arasında en az 12 ay depolanır.

SAĞLIK VE GÜVENLİK: Üründe uçucu solvent bulunmadığından kapalı ortamlar havalandırma gerekmez. Ancak yüksek ısı ve açık alevden korunmalıdır. Epoksi esaslı sıvının deri ve gözlere temasından kaçınılmalıdır. Malzemenin deriye bulaşması durumunda deri hemen sıcak su ve sabunla yıkanmalıdır. Ürün tam kurumayı yaptıktan sonra gıda sektöründe kullanılır hale gelir.