Solventli Epoxy Son Kat Parlak Boya

Solventli Epoxy Son Kat Parlak Boya

####### Product Name ########
Koli Kg/Lt TL/Adet
1 Boya (20 kg), Sertleştirici (5 kg)

Epoksi reçine esaslı çift komponentli solventli parlak son kat boya

 TANIM: İki bileşikli reaksiyon kurumalı epoksi reçine esaslı, korozyon önleyici pigmentler içeren solventli son kat kaplama malzemesidir. Metal ve beton yüzeyler üzerine son derece iyi yapışma sağlar. Korozyona ve kimyevi tahribata dayanıklıdır. Kimyasal ve fiziksel direnci yüksektir.

KULLANIM ALANI: Atmosferik ve kimyasal korozyona karşı korunması gereken alanlarda, asit ve baz gibi kimyasal maddelere maruz kalan yerlerde, endüstri tesislerinde, liman tesisleri, köprü, baraj vb. yerlerde, depolama tesislerinde, çelik ve beton yüzeylerde, kullanılır.

RENK ÇEŞİTLERİ: İstenilen her renk

PARLAKLIK: Parlak, yarımat, mat

KURUMA SÜRESİ : (20 °C) Toz 10-20 dakika, dokunma 150-180 dakika

KARIŞIM ORANLARI:4 kg. boya+1kg sertleştirici.(Karışım 3-4 saat içinde tüketilmelidir)

BOYANABİLECEK ALAN: 1 lt karışımla 5,5-6 m2 alan boyanabilir.( 100 µiçin.)

İNCELTME: Masis Epoksi Tiner ile % 25-30 oranında inceltilebilir.

UYGULAMA: Yüzey kir, pas ve yağdan temizlenerek arındırılır. Çelik yüzeylere Sa. 2,5 'a göre kumlama tavsiye edilir. Uygulama sırasında ince deliklerin ve çatlakların doldurulması gerekir.5 °C'nin altında uygulama yapılmamalıdır. Yüzey temizliğinden sonra Masis Epoxy Astar uygulamasına geçilir. Daha sonra Masis Epoxy Sonkat uygulanır. Her kat arası 2-4 saat beklenmelidir.

UYGULAMA ARAÇLARI: Pistole, rulo, fırça ile tatbik edilir.

DEPOLAMA: Orijinal ambalajının açılmaması durumunda -5-40 °C arasında en az 12 ay depolanır.

SAĞLIK VE GÜVENLİK: Üründe uçucu solvent bulunması sebebiyle kapalı ortamlar havalandırılmalı, yüksek ısı ve açık alevden korunmalıdır. Epoksi esaslı malzemelerin buhar ve sisini solumaktan, sıvının deri ve gözlere temasından kaçınılmalıdır. Malzemenin deriye bulaşması durumunda deri hemen sıcak su ve sabunla yıkanmalıdır.