Masis Silikonlu Dış cephe Rulo Kaplama

Masis Silikonlu Dış cephe Rulo Kaplama

####### Product Name ########
Koli Kg/Lt TL/Adet
1 25 kg 110 TL

 TANIM

Su bazlı, yoğun elyaf takviyeli, stiren akrilik bağlayıcı esaslı silikonlu iç ve dış yüzeyler için son kat kaplamadır.

 

KULLANIM ALANLARI

Strafor, taş yünü, polistren gibi ısı yalıtım sistemlerinde, ince veya düzgün kaba sıvalar, beton, gaz beton, Y – Tong gibi sistemler üzerine veya eski boyalı yüzeyler üzerine uygulanabilir.

 

ÖZELLİKLERİ

Sitirenakrilik bağlayıcı esaslıdır. Yapısındaki yoğun elyaf takviyesi sayesinde çatlama yapmaz, kabarmaz, dökülmez. Su buharı geçirgenliği mükemmeldir aynı zamanda yüksek su itici özelliği de bulunmaktadır. Silikon takviyeli olduğundan kendini temizlemesi, su iticiliği, su buharı geçirgenliği diğer ürünlere göre çok daha gelişmiştir. Yüzeye yapışma gücü ( aderans ) mükemmeldir. Altında ki yüzeyde bulunan tüm hataları kapatabilir. Kullanıma hazır olduğundan uygulaması kolaydır. İstenilen renkte renklendirilerek kullanıcıya sunulmaktadır. Arzu edilirse daha sonradan WAGNER markalı dış cephe boyaları ile boyanabilir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Partikül büyüklüğü                          1.5mm – 3mm

Renk                                              İstenilen renklerde üretilmektedir.

Parlaklık                                         Mat

Yoğunluk                                        Mikron boyutuna göre değişmektedir.

Viskozite                                        Yoğun akışkan

pH                                                  8 – 9

Su buharı difüzyon direnç faktörü       µ<8

Su absorbsiyon katsayısı                 w≤0.35kg/( m2 h0.5 )

Ambalaj Şekli                                  25kg. plastik kovalarda.

 

ASTARLAMA

Uygulama yapılacak yüzeylerin MASİS SİLİKONLU  ASTAR  ile astarlanması gerekmektedir. MASİS Silikonlu Kaplama uygulaması için en az 12 saat beklenmesi gerekmektedir. Zemine uygulanacak astar, kaplamanın rengine uygun olduğundan oluşabilecek tüm hataları gizleyerek son kat kaplamanın dekoratif özelliğini arttırır. Uygulanan astarın sarfiyatı alt zemine bağlı olarak yaklaşık 100 – 150 gr/m2 dir.

 

 

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler, kuru, kendini taşıyabilen durumda olmalı, ince tozdan, her türlü kirden mutlaka arındırılmış olmalıdır. Kullanıma hazır olduğundan 25kg tane ve çizgi dokulu kaplama ambalajına gerekli görülürse en fazla 1 su bardağı temiz su ilave edilerek düşük devirli bir karıştırıcı ile karıştırıldıktan sonra uygun mala ile zemine uygulanır. Düzgün bir zemin elde etmek için partikül boyutuna kadar fazlalığı malayla alın. Tane doku görünümü elde etmek için dikey veya yatay konumda dairesel hareketler yapmak gereklidir. Çizgi doku görünümü için ise malayı dikey veya yatay konumda düz hareket ettiriniz. Kurumaya başlamış veya kurumuş malzeme üzerine su ilave ederek kesinlikle kullanılamaz. Aksi takdirde renk ve desen farklılıkları oluşabilir. Uygulandığında ek yerlerinin oluşmamamsı için yeteri kadar insan çalıştırılması gerekmektedir. Geniş yüzeylerde renk farkının oluşmaması için aynı şarj numarasını kullanınız veya iki şarjı karıştırınız. Uygulamaları +5, + 30oC hava sıcaklığında yapınız. Direkt güneş ışığı alan veya bol esintili yerlerde uygulama yapmaktan kaçınınız. İş bitiminde araç ve gereçlerinizi bol suyla yıkayınız.

İNCELTME

Kullanıma hazırdır. Gerekirse en fazla 1 su bardağı temiz su ilave edilebilir.

 

KURUMA SÜRESİ

Hava şartlarına göre değişmekle beraber ortalama;

İlk kuruma      3 saat

Son kuruma    24 saat

 

VERİM

Alt zenine bağlı olarak;

1.5mm             3,5 – 4,0kg

2.0mm             4,0 – 4,5kg

3.0mm             6,0 – 6,5kg


DEPOLAMA

Serin ve kuru bir ortamda 12 ay depolanabilir. Orijinal ambalajında saklayınız.