Masis Dış Cephe Macunu

Masis Dış Cephe Macunu

####### Product Name ########
Koli Kg/Lt TL/Adet
1 25 kg 60 TL
1 20 kg 50 TL
2 3,5 kg 15 TL

 TANIM

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, dış cephe yüzey düzenleme ve hazırlama macunudur. 

UYGULANACAK YÜZEYLER

Dış cephelerde beton, gaz beton ve mineral esaslı yüzeylerin düzeltilmesinde, ince veya derin seviye farklarının doldurulmasında kullanılır. Birbirinden farklı yüzeylerin birleşme noktalarındaki tamiratlarda mutlaka taşıyıcı file kullanılmalıdır.

ÖZELLİKLERİ

Eskimiş ve tamire ihtiyacı olan yüzeylerin temizlenmesinden sonra oluşan seviye farklarının giderilmesinde veya sıva çatlaklarının tamirinde kullanılır. Kimyasal katkılarla aderans ve fiziksel dayanımı yükseltilmiştir. Kalın uygulamalarda mükemmel performansı olan geliştirilmiş bir üründür. Çok daha fazla performansa ihtiyaç duyulması halinde max. %20 oranında çimento ilavesiyle kullanılabilir. Kuruma hızı diğer ürünlere göre daha kontrollü olduğundan yüzeyle bütünleşmesi çok iyidir. Bu nedenle uygulandığı yerde son kat uygulamalarından sonra alttaki hataların görünmesi mümkün değildir. Suya ve neme karşı direnci geliştirilmiştir. Uygulandığı yüzeyin su buharı geçirgenliğine olumsuz yönde bir etkisi olmaz. Sağlam ve homojen yüzeyler oluşturmak için idealdir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Renk                           Beyaz

Viskozite                     15.000±3.000 cP

Yoğunluk                    1.7 ± 0.1 gr/cm3

Parlaklık                      Mat

pH                               8-9

Katı Madde                 75 – 80 %

Kuruma Süresi           Tam kuruması  24 saat (20oC 65% HR)                                             

Parlama Noktası          – 

Depolama Ömrü         Orijinal ambalajında oda sıcaklığında 2 yıldır.

Ambalaj Şekli              25 kg 20 kg ve 3,5 kg plastik kovalarda.
Sarfiyat                        1.000 – 1.500 kg/m2

İnceltme                      Kullanıma hazır.

YÜZEY HAZIRLAMA

Yüzeyler uygulama yapmadan önce gözden geçirilerek kendini taşıyamayan parçalardan tamamen temizlenmelidir. Daha sonra yüzeyler serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Brüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar nötralize edilmelidir. Emiciliği çok yüksek tozuma yapan yüzeyler ince bir kat olacak şekilde MASİS AKRİLİK ASTAR uygulaması yapıldıktan sonra macun uygulamasına geçilmelidir. Daha önceden boya yapılmış yüzeylerde çimento takviyesi kesinlikle yapılmamalıdır.


UYGULAMA

MASİS DIŞ CEPHE MACUNU uygulama yapılacak yüzeyin durumuna göre 1 veya 2 kat halinde tatbik edilebilir ancak genellikle tek katta istenilen yüzeyi elde etmek mümkün olmaktadır.

Uygulama araçları olarak spatül, esnek çelik mala kullanılabilir. Uygulamada oluşacak pürüzlerin temizlenmesi için zımparalama işlemi 24 saat sonra yapılmalıdır. Zımparadan sonra oluşan tozlar son kat uygulamasından önce mutlaka temizlenmeli ve son kat seçimine uygun olarak ince bir kat astar uygulaması mutlaka yapılmalıdır. Astarların nasıl uygulanacağı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için astar grubuna dâhil olan ürünlerimizin teknik bültenlerine bakınız. Uygulama sırasında kullandığınız tüm malzemeleri su ile temizleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Astar uygulaması yapıldıktan sonra yüzeyde camımsı bir tabaka oluşmamasına özen gösteriniz. Böyle bir tabaka oluşumu gözleniyorsa mekanik yollarla mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Camımsı bir tabakanın oluşumu son kat boyanın uygulaması sırasında örtücülük kaybı, çatlama, kabarma, soyulma, rulo izi gibi olumsuzlukların yaşamasına neden olur.

 

Aderans arttırmak için çimento ilavesi şu şekilde yapılmalıdır:

 

5 kg gri veya beyaz çimento uygun miktarda su ile karıştırılıp boza kıvamına getirildikten sonra 25 kg lık macun ile düşük devirli bir karıştırıcı yardımıyla karışım homojen hale gelene kadar karıştırılması gerekmektedir. Karışım tamamlandıktan sonra uygulama yukarıda anlatıldığı gibi yapılmalıdır. Karışım 1 saat içinde tüketilebilecek partiler halinde hazırlanmalıdır. Zaman aşımı yaşanmış partilerde performans düşüklüğü olması kaçınılmazdır. Tek seferde kalın uygulamalar yerine daha ince uygulamaları tercih ediniz. Katlar arasında en az 24 saat mutlaka bekleyiniz.


DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Kullanmadan önce homojen hale gelene kadar karıştırınız.

Uygulamayı  + 5oC ile + 30oC arasında yapınız.

Ürünü donmaktan ve direkt güneş ışınlarından koruyunuz.

Yağışlı ve rüzgârlı havalarda uygulama yapmayınız.

Direk güneş ışığı altında uygulama yapmayınız.


GÜVENLİK UYARILARI

S2                    Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S24/25             Göz ve cilt temasından kaçının

S26                  Göz ile temasında derhal bol su ile yıkayın ve doktora başvurun

S28                  Cilt ile temasında derhal su ile iyice yıkayın

S29                  Kanalizasyona boşaltmayın

S46                  Yutulması halinde hemen doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin

Yüzey temizliğinde kumlama, yakma gibi işlemler uygulanacaksa, işlem sırasında açığa çıkabilecek toz veya duman gibi zararlı atıklardan korunmak için ortamı havalandırın. Gerekirse kişisel koruyucu donanım kullanın.

Bu teknik bülten genel şartlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Detaylandırılmamış bilgiler için lütfen teknik hizmet bölümü ile irtibata geçiniz. Aksi takdirde firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.