Masis Silikonlu Dış Cephe Parlak Boya

Masis Silikonlu Dış Cephe Parlak Boya

####### Product Name ########
Koli Kg/Lt TL/Adet
1 15 lt 220 TL
2 2,5 lt 41 TL

 TANIM

Dispersiyon esaslı, silikon katkılı, parlak görünümlü dış cephe son kat boyadır.

 

UYGULANACAK YÜZEYLER

Her türlü beton, bürüt beton, betopan, sıva ve benzeri mineral esaslı dış yüzeylerde, rengini kaybetmiş sağlam silikat veya akrilik esaslı boyalar üzerine uygulanabilir. Ayrıca nefes alma özelliği sayesinde ısı yalıtım sistemleri üzerinde de kullanılabilir.

 

ÖZELLİKLERİ

Yüksek örtücülük gücüne sahip, atmosfer şartlarına mükemmel uyum sağlayan, yüksek alkali direnci sayesinde en zor yüzeylerde dahi kolay uygulanabilen bir boyadır. MASİS SİLİKONLU DIŞ CEPHEPARLAK  BOYA ağır atmosfer şartları için geliştirilmiştir. Şiddetli yağışlara, nemli ortamlara, UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı direnci yüksektir. Ayrıca deniz kıyısına yakın yerlerdeki tuzlu su buharının etkilerine karşı yüzeyleri uzun yıllar tam anlamıyla korur. Yapısındaki silikon takviyesi sayesinde su iticiliği özelliği gösterirken, ayın zamanda su buharı geçirgenliğine sahip olduğundan duvar içindeki nemin dışarı atılmasını sağlar.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Görünüm                    Parlak, dış cephe boyası.

Viskozite                     115 – 125 KU/25oC

Yoğunluk                     1.50 – 1.54 gr/cm3 ( renge göre değişir. )

Sarfiyat Miktarı            Tek katta 0.100 – 0.130 lt/m2 ( 150 – 200 gr/m2 )

                                    İki katta   0.200 – 0.230 lt/m2 ( 300 – 350 gr/m2 )

Kuruma Süresi           Dokunma kuruması    1 – 2 saat

( 20oC 65% HR )        Toz tutma   3 – 4 saat

                                   Tam kuruma   24 saat sonra

                                   Tam sertleşme   7 gün

Depolama Ömrü        Orijinal ambalajında oda sıcaklığında 2 yıldır.

Ambalaj Şekli             15lt. – 7.5lt. – 2.5lt. Plastik kovalarda.

 

YÜZEY HAZIRLAMA

Yeni boyanacak yüzeyler

Yüzeyler uygulama yapmadan önce gözden geçirilerek varsa derin çatlak, çukur veya kırıklar SATEN ALÇI ile düzeltilmelidir. Daha az seviye farkları için MASİS DIŞ CEPHE MACUNU kullanılmalıdır. Yüzeyler serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizleşmesi için beklenmelidir. Bürüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar nötralize edilmelidir.

 

Eski boyalı yüzeyler

Kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Oluşabilecek seviye farkları MASİS DIŞ CEPHE MACUNU ile düzeltilmelidir. Uygulamaya geçilmeden önce yüzeyin temiz, sağlam ve kuru olduğu kontrol edilmelidir.

 

ASTARLAMA

Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylerdeki serbest mikronize tozların yapışmasını sağlamak ve aderansı arttırmak için, MASİS SİLİKONLU ASTAR veya MASİS SİLİKONLU PARLAK BOYA ile ince bir kat uygulama yapılması tavsiye edilir. Astarların nasıl uygulanacağı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için astar grubuna dâhil olan ürünlerimizin teknik bültenlerine bakınız. Son kat uygulamasına geçilmeden önce astarın kuruması için yaklaşık 12 saat beklenmesi gerekmektedir.     

 

UYGULAMA

Son kata hazır hale gelen yüzeye MASİS SİLİKONLU DIŞ CEPHEPARLAK BOYA  %10 su ile inceltilerek uygulanır. İkinci kat uygulama gerekiyorsa boya dokunma kurumasını bitirdikten sonra aynı oranda inceltilerek uygulanır. Uygulamalar fırça, rulo veya pistole ile yapılabilir. Kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir.

 

ÖNEMLİ NOT: Yukarıda adı geçen astarlar uygulandıktan sonra yüzeyde camımsı bir tabaka oluşmamasına özen gösteriniz. Böyle bir tabaka oluşumu gözleniyorsa mekanik yollarla mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Camsı bir tabakanın oluşumu son kat boyanın uygulaması sırasında örtücülük kaybı, çatlama, kabarma, soyulma, rulo izi gibi olumsuzlukların yaşanmasına neden olur.

 

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Kullanmadan önce homojen hale gelene kadar karıştırınız.

Uygulamayı  + 5oC ile + 30oC arasında yapınız.

Ürünü donmaktan ve direkt güneş ışınlarından koruyunuz.

Yağışlı ve rüzgârlı havalarda uygulama yapmayınız.

Direk güneş ışığı altında uygulama yapmayınız.

 

GÜVENLİK UYARILARI

S2                    Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S24/25             Göz ve cilt temasından kaçının

S26                  Göz ile temasında derhal bol su ile yıkayın ve doktora başvurun

S28                  Cilt ile temasında derhal su ile iyice yıkayın

S29                  Kanalizasyona boşaltmayın

S46                  Yutulması halinde hemen doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin

 

Yüzey temizliğinde kumlama, yakma gibi işlemler uygulanacaksa, işlem sırasında açığa çıkabilecek toz veya duman gibi zararlı atıklardan korunmak için kişisel koruyucu donanım kullanın.

 

Bu teknik bülten genel şartlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Detaylandırılmamış bilgiler için lütfen teknik hizmet bölümü ile irtibata geçiniz. Aksi takdirde firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.