Masis Dönüşüm Astarı (Macun Astarı )

Masis Dönüşüm Astarı (Macun Astarı )

####### Product Name ########
Koli Kg/Lt TL/Adet
1 20 kg 75 TL
1 10 kg 37 TL
2 3,5 kg 16 TL

 TANIM

Solvent bazlı boya ile boyanmış ve su bazlı boya uygulaması yapılacak yüzeyler için özel olarak geliştirilmiştir bir astardır.

UYGULANACAK YÜZEYLER
Solvent bazlı sitemlerle boyanmış ancak su bazlı sisteme geçilmek istenen yüzeyler için özel olarak üretilmiştir. Ayrıca koyu renk uygulamalarından açık renk uygulamasına geçiş yapmak veya zayıf yüzeylerin aderansını arttırmak için kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ
Su bazlı çevre dostu bir üründür. Solvent içermediği ve su ile seyreltildiği için kokmaz, insan ve çevre sağlığına zarar vermez. Solvent ve su bazlı ürünlerin üst üste uygulanmasına olanak verir. Böylece zamandan işçilikten tasarruf etmenizi sağlar. Yüzey gerilimi düşük cephelerde uygulama kolaylı sağlayarak yeni uygulanacak su bazlı boyalar için zemini hazırlamanıza yardımcı olur. Koyu renk uygulamalarını kolay kapattığı için yeni yapılan açık renkli uygulamayı daha az sarfiyat ve işçilikle yapmanızı sağlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Görünüm: Beyaz

Yoğunluk: 1.50 ± 0.05 gr/cm3

Kuruma Süresi: 4 – 6 saat ( 20oC 65% HR )

Parlama Noktası: –

Depolama Ömrü: Orijinal ambalajında oda sıcaklığında 2 yıldır.

Ambalaj Şekli: 20kg-10kg-3,5 kg. Plastik ambalajlarda.

YÜZEY HAZIRLAMA

Yeni boyanacak yüzeyler

Yüzeyler uygulama yapmadan önce gözden geçirilerek varsa derin çatlak, çukur veya kırıklar MASİS İÇ CEPHE MACUNU ile düzeltilmelidir. Yüzeyler serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Brüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar nötralize edilmelidir.

Eski boyalı yüzeyler

Kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Oluşabilecek seviye farkları MASİS İÇ CEPHE MACUNU ile düzeltilmelidir. Uygulamaya geçilmeden önce yüzeyin temiz, sağlam ve kuru olduğu kontrol edilmelidir.

Eski sentetik bazlı yüzeyler iyice zımparalanıp, zımpara tozları yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Astarın uygulanacağı yüzey tamamen mat olmalıdır.
MASİS DÖNÜŞÜM ASTARI en çok %10 oranında temiz su ile inceltildikten sonra fırça, rulo veya püskürtme sistemi ile yüzeye tek kat uygulanır. Astar uygulamasından 6 saat sonra son kat uygulamasına geçilebilir.


UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler sağlam, temiz, kuru ve kendini taşıyabilecek durumda olmalıdır. Astar uygulaması son kat boyadan önce fırça, rulo veya pistole ile yapılabilir. İnceltme oranı %10 dur. Astar tek kat halinde uygulanır. 6 saat sonra son kat uygulamaya geçilebilir. Dolgulu olduğundan renk tüpleri kullanılarak renklendirilebilir. (en fazla %10 pasta girilebilir.) Kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Kullanmadan önce homojen hale gelene kadar karıştırınız.

Uygulamayı + 5oC ile + 30oC arasında yapınız.

Ürünü donmaktan ve sıcak havadan koruyunuz.

GÜVENLİK UYARILARI

S2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S24/25 Göz ve cilt temasından kaçının

S26 Göz ile temasında derhal bol su ile yıkayın ve doktora başvurun

S28 Cilt ile temasında derhal su ile iyice yıkayın

S29 Kanalizasyona boşaltmayın

S46 Yutulması halinde hemen doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin

Yüzey temizliğinde kumlama, yakma gibi işlemler uygulanacaksa, işlem sırasında açığa çıkabilecek toz veya duman gibi zararlı atıklardan korunmak için ortamı havalandırın. Gerekirse kişisel koruyucu donanım kullanın.

Bu teknik bülten genel şartlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Detaylandırılmamış bilgiler için lütfen teknik hizmet bölümü ile irtibata geçiniz. Aksi takdirde firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.