Silikonlu İpek Mat

Silikonlu İpek Mat

####### Product Name ########
Koli Kg/Lt TL/Adet
1 15 lt 175 TL
1 7,5 lt 95 TL
2 2,5 lt 35 TL

 TANIM

Akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı, mat görünümlü iç cephe boyasıdır.

 

UYGULANACAK YÜZEYLER

Her türlü beton, gaz beton, sıva, tuğla ve benzeri mineral esaslı iç yüzeylerde, özelliğini yitirmiş fakat yeni uygulanacak boyayı taşıyabilecek boyalar üzerine uygulanabilir.

 

ÖZELLİKLERİ

Su bazlı çevreci bir üründür. Örtücülük gücü yüksek, mat görünümlü, çizilme ve darbelere karşı dayanıklı bir boyadır. Kabarma ve dökülme yapmaz. Silikon katkılı olduğundan daha az kirlenir ayrıca su buharı geçirgenliği mükemmeldir. Yosun ve küf oluşumuna karşı dirençlidir. Tabiata ve insan sağlığına karşı içerisinde zararlı olabilecek maddeler bulunmamaktadır.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Görünüm                    Mat, iç cephe boyası.

Viskozite                     125 – 130 KU/25oC

Yoğunluk                     1.60 – 1.65 gr/cm3 ( renge göre değişir. )

Sarfiyat Miktarı            Tek katta 0.090 – 0.125 lt/m2 ( 150 – 200 gr/m2 )

                                    İki katta   0.130 – 0.150 lt/m2 ( 210 – 240 gr/m2 )

Kuruma Süresi           Dokunma kuruması  1 – 2 saat

( 20oC 65% HR)         Toz tutma   3 – 4 saat

                                   Tam kuruma  24 saat sonra

                                   Tam sertleşme  7 gün

Parlama Noktası          – 

Depolama Ömrü         Orijinal ambalajında oda sıcaklığında 2 yıldır.

Ambalaj Şekli              15lt. – 7,5lt. – 2,5lt. Plastik kovalarda.

 

YÜZEY HAZIRLAMA

Yeni boyanacak yüzeyler

Yüzeyler uygulama yapmadan önce gözden geçirilerek varsa derin çatlak, çukur veya kırıklar MASİS İÇ CEPHE MACUNU ile düzeltilmelidir Yüzeyler serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Brüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar nötralize edilmelidir.

 

Eski boyalı yüzeyler

Kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Oluşabilecek seviye farkları MASİS İÇ CEPHE MACUNU ile düzeltilmelidir. Uygulamaya geçilmeden önce yüzeyin temiz, sağlam ve kuru olduğu kontrol edilmelidir.

 

ASTARLAMA

Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylerdeki serbest mikronize tozların yapışmasını sağlamak ve aderansı arttırmak için MASİS AKRİLİK ASTAR veya MASİS SİLİKONLU ASTAR ile ince bir kat uygulama yapılması tavsiye edilir.

 

Astarların nasıl uygulanacağı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için astar grubuna dâhil olan ürünlerimizin teknik bültenlerine bakınız. Son kat uygulamasına geçilmeden önce astarın kuruması için yaklaşık 12 saat beklenmesi gerekmektedir. Astarların sarfiyatları ortalama 0.080 – 0.100 lt/m2 arasındadır.   

 

UYGULAMA

Son kata hazır hale gelen yüzeye MASİS SİLİKONLU MAT PLASTİK İÇ CEPHE BOYASI %10 – 15 su ile inceltilerek uygulanır. İkinci kat uygulama gerekiyorsa boya dokunma kurumasını bitirdikten sonra aynı oranda inceltilerek uygulanır. Uygulamalar fırça, rulo veya pistole ile yapılabilir. Kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir.

 

ÖNEMLİ NOT: Yukarıda adı geçen astarlar uygulandıktan sonra yüzeyde camımsı bir tabaka oluşmamasına özen gösteriniz. Böyle bir tabaka oluşumu gözleniyorsa mekanik yollarla mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Camımsı bir tabakanın oluşumu son kat boyanın uygulaması sırasında örtücülük kaybı, çatlama, kabarma, soyulma, rulo izi gibi olumsuzlukların yaşamasına neden olur.

 

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Kullanmadan önce homojen hale gelene kadar karıştırınız.

Uygulamayı  + 5oC ile + 30oC arasında yapınız.

Ürünü donmaktan ve direk güneş ışınlarından koruyunuz.

 

GÜVENLİK UYARILARI

S2                    Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S24/25             Göz ve cilt temasından kaçının

S26                  Göz ile temasında derhal bol su ile yıkayın ve doktora başvurun

S28                  Cilt ile temasında derhal su ile iyice yıkayın

S29                  Kanalizasyona boşaltmayın

S46                  Yutulması halinde hemen doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin

 

Yüzey temizliğinde kumlama, yakma gibi işlemler uygulanacaksa, işlem sırasında açığa çıkabilecek toz veya duman gibi zararlı atıklardan korunmak için ortamı havalandırın. Gerekirse kişisel koruyucu donanım kullanın.

 

Bu teknik bülten genel şartlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Detaylandırılmamış bilgiler için lütfen teknik hizmet bölümü ile irtibata geçiniz. Aksi takdirde firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.