Masis Saten Alçı Astarı

Masis Saten Alçı Astarı

####### Product Name ########
Koli Kg/Lt TL/Adet
1 15 lt 66 TL
1 7,5 lt 36 TL
2 2,5 lt 14 TL

 TANIM

Akrilik kopolimer esaslı, özellikle alçılı yüzeylerin yüksek emiciliğini azaltmak üzere hazırlanmış şeffaf kullanıma hazır alçı yüzey astarıdır.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Özellikle alçı, kireç, badana ve düşük kaliteli plastik boya ile boyanmış yüzeyler veya gaz beton gibi emici özelliği yüksek olan cephelerde kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

Alçılı yüzeylerde aderansı arttırmak için geliştirilmiş son derece güçlü bir astardır. Çok emici yüzeylerin nemden korunmasını sağlar. Yüzey ile boya arasında köprü oluşturur. Genel olarak emiciliği azalttığından son kat uygulamalarının sarfiyatını önemli ölçüde azaltır. Kolay emildiği için yüzey içine çok iyi nüfuz ederek daha sonra yapılacak uygulamaların tatbikatını kolaylaştırır. Su bazlıdır, kokusuzdur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Görünüm Şeffaf

Viskozite 75 – 85 KU/25oC

Yoğunluk 1.00 – 1.01 gr/cm3

Sarfiyat Miktarı Tek katta 0.050 – 0.080 lt/m2 ( 50 – 80 gr/m2 )

Kuruma Süresi Tam kuruması 24 saat ( 20oC 65% HR )

Parlama Noktası –

Depolama Ömrü Orijinal ambalajında oda sıcaklığında 2 yıldır.

Ambalaj Şekli 15lt- 7,5 lt – 3,5lt. Plastik ambalajlarda

YÜZEY HAZIRLAMA

Yeni boyanacak yüzeyler

Yüzeyler uygulama yapmadan önce gözden geçirilerek varsa derin çatlak, çukur veya kırıklar MASİS İÇ CEPHE MACUNU ile düzeltilmelidir. Yüzeyler serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Brüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar nötralize edilmelidir.

Eski boyalı yüzeyler

Kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Oluşabilecek seviye farkları MASİS İÇ CEPHE MACUNU ile düzeltilmelidir. Uygulamaya geçilmeden önce yüzeyin temiz, sağlam ve kuru olduğu kontrol edilmelidir.

UYGULAMA

Astar uygulaması son kat uygulamalardan önce fırça veya rulo ile yapılabilir. Uygulamaya hazır olduğundan kesinlikle inceltilmeden tek kat halinde uygulanır. 1 – 2 saat sonra son kat uygulamaya geçilebilir. Kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir.

ÖNEMLİ NOT: Astar uygulamasından sonra yüzeyde camımsı bir tabaka oluşmamasına özen gösteriniz. Böyle bir tabaka oluşumu gözleniyorsa mekanik yollarla mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Camımsı bir tabakanın oluşumu son kat boyanın uygulaması sırasında örtücülük kaybı, çatlama, kabarma, soyulma, rulo izi gibi olumsuzlukların yaşamasına neden olur.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Kullanmadan önce homojen hale gelene kadar karıştırınız.

Uygulamayı + 5oC ile + 30oC arasında yapınız.

Ürünü donmaktan ve sıcak havadan koruyunuz.

GÜVENLİK UYARILARI

S2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

S24/25 Göz ve cilt temasından kaçının

S26 Göz ile temasında derhal bol su ile yıkayın ve doktora başvurun

S28 Cilt ile temasında derhal su ile iyice yıkayın

S29 Kanalizasyona boşaltmayın

S46 Yutulması halinde hemen doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin

Yüzey temizliğinde kumlama, yakma gibi işlemler uygulanacaksa, işlem sırasında açığa çıkabilecek toz veya duman gibi zararlı atıklardan korunmak için ortamı havalandırın. Gerekirse kişisel koruyucu donanım kullanın.

Bu teknik bülten genel şartlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Detaylandırılmamış bilgiler için lütfen teknik hizmet bölümü ile irtibata geçiniz. Aksi taktirde firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.