Masis Akrilik Dış cephe Rulo Kaplama

Masis Akrilik Dış cephe Rulo Kaplama

####### Product Name ########
Koli Kg/Lt TL/Adet
1 25 kg 100 TL

 TANIM

Su bazlı, yoğun elyaf takviyeli, akrilik bağlayıcı esaslı iç ve dış yüzeyler için son kat kaplamadır.

 KULLANIM ALANLARI

Strafor, taş yünü, polistren gibi ısı yalıtım sistemlerinde, ince veya düzgün kaba sıvalar, beton, gaz beton, Y – Tong gibi sistemler üzerine veya eski boyalı yüzeyler üzerine uygulanabilir.

 ÖZELLİKLERİ

Akrilik bağlayıcı esaslıdır. Yapısındaki yoğun elyaf takviyesi sayesinde çatlama yapmaz, kabarmaz, dökülmez. Su buharı geçirgenliği mükemmeldir aynı zamanda yüksek su itici özelliği de bulunmaktadır. Yüzeye yapışma gücü ( aderans ) çok yüksektir. Su itici özelliği sayesinde kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir. Altında ki yüzeyde bulunan tüm hataları kapatabilir. Kullanıma hazır olduğundan uygulaması kolaydır. İstenilen renkte renklendirilerek kullanıcıya sunulmaktadır. Arzu edilirse daha sonradan MASİS markalı dış cephe boyaları ile boyanabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Partikül büyüklüğü                             1.5mm – 3mm

Renk                                                 İstenilen renklerde üretilmektedir.

Parlaklık                                            Mat

Yoğunluk                                           Mikron boyutuna göre değişmektedir.

Viskozite                                           Yoğun akışkan

pH                                                    8 – 9

Su buharı difüzyon direnç faktörü         µ<10

Su absorbsiyon katsayısı                   w≤0.5kg/( m2 h0.5 )

Ambalaj Şekli                                    25kg. plastik kovalarda.

 

ASTARLAMA

Uygulama yapılacak yüzeylerin MASİS AKRİLİK ASTAR  ile astarlanması gerekmektedir. MASİS Akrilik Kaplama uygulaması için en az 12 saat beklenmesi gerekmektedir. Zemine uygulanacak astar, kaplamanın rengine uygun olduğundan oluşabilecek tüm hataları gizleyerek son kat kaplamanın dekoratif özelliğini arttırır. Uygulanan astarın sarfiyatı alt zemine bağlı olarak yaklaşık 100 – 150 gr/m2 dir.

 

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler, kuru, kendini taşıyabilen durumda olmalı, ince tozdan, her türlü kirden mutlaka arındırılmış olmalıdır. Kullanıma hazır olduğundan 25kg tane ve çizgi dokulu kaplama ambalajına gerekli görülürse en fazla 1 su bardağı temiz su ilave edilerek düşük devirli bir karıştırıcı ile karıştırıldıktan sonra uygun mala ile zemine uygulanır. Düzgün bir zemin elde etmek için malayla partikül boyutuna kadar fazlalığı alın. Tane doku görünümü elde etmek için dikey veya yatay konumda dairesel hareketler yapmak gereklidir. Çizgi doku görünümü için ise malayı dikey veya yatay konumda düz hareket ettiriniz. Kurumaya başlamış veya kurumuş malzeme üzerine su ilave ederek kesinlikle kullanmayınız. Aksi takdirde renk ve desen farklılıkları oluşabilir. Uygulandığında ek yerlerinin oluşmamamsı için yeteri kadar insan çalıştırılması gerekmektedir. Geniş yüzeylerde renk farkının oluşmaması için aynı şarj numarasını kullanınız veya iki şarjı karıştırınız. Uygulamaları +5, +30oC hava sıcaklığında yapınız. Direkt güneş ışığı alan veya bol esintili yerlerde uygulama yapmaktan kaçınınız. İş bitiminde araç ve gereçlerinizi bol suyla yıkayınız.

 

İNCELTME

Kullanıma hazırdır. Gerekirse en fazla 1 su bardağı temiz su ilave edilebilir.

 

KURUMA SÜRESİ

Hava şartlarına göre değişmekle beraber ortalama;

İlk kuruma      3 saat

Son kuruma    24 saat

 

VERİM

Alt zemine bağlı olarak;

1.5mm             3,5 – 4,0kg

2.0mm             4,0 – 4,5kg

3.0mm             6,0 – 6,5kg

 

 

DEPOLAMA

Serin ve kuru bir ortamda 12 ay depolanabilir. Orijinal ambalajında saklayınız.