Renk Seçimi nasıl yapılmalı ?

Renk Seçimi nasıl yapılmalı ?

 Yaşam alanlarınızda kullanacağınız renkler dekorasyonunuzun en önemli öğelerindendir. Renkler rahat bir ortam sağlar ve sakinleştiren bir etki yaratırlar. Renk psikolojisinden, her rengin belirli titreşimler yaydığı, bu titreşimlerin ruh hallerini ve duyguları, hatta bedensel zindeliği bile etkilediği biliniyor. Duvar ve tavan renkleri, mobilya seçiminden, ortamın konuk sever ve “sıcak” olmasına kadar birçok açıdan mekânların havasını belirler. Örneğin, tavanınızı duvarların renginin bir açık tonuyla boyayarak evinizin daha yüksek tavanlı ve daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Açık renkte tavan ve tabana sahip odaların daha büyük görünür ve mekana yükseklik hissi verir.

Doğru renk seçimi, mobilyaları daha güzel gösterip odalara genişlik hissi verir. Zevkinizi yansıtan boya seçimleri yaşam alanını kullananların ruhsal durumunu da etkiler. Mavi rengin rahatlık ve dinginlik sağladığı kırmızının romantik ve sıcak bir ortam yarattığı artık kabul gören gerçekler.

Boya yapmak için ideal mevsim olan bahar ve yaz aylarında firmanız masis’in renk kartelasından yılın moda renklerini inceleyebilir, yeni ve trendy renklerle evinize yeni bir canlılık getirebilirsiniz. Son yıllarda, iç mekanlarda yapılan duvar boyalarında pastel, doğal ve iç ısıtan renkler tercih edilmeye başlandı. Kese kağıdı, kum renkleri, mavi tonları, gül ve pudra renkleri, lila, mor ve şampanya tonları giderek daha da yaygın bir şekilde kullanılıyor.